Звіт директора школи















ЗВІТ  ДИРЕКТОРА

Троянівської  загальноосвітньої                 школи І-ІІІ ступенів


за  період з 13 червня 2019 року
по 24 червня 2020 року

 У 2019/2020 навчальному році педагогічний колектив Троянівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів забезпечував реалізацію основних завдань державної політики в галузі освіти. Робота учнівського та педагогічного колективу здійснювалася згідно з чинним законодавством, була спрямована на виконання основних завдань і положень Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Державної програми «Освіта» (Україна, XXI століття та інших нормативних документів. Навчальний заклад здійснював свою діяльність відповідно до Статуту, правил внутрішнього трудового розпорядку. Забезпечувалося право дітей 6-18 років на повну загальну середню освіту.

Основними напрямками роботи закладу є: вивчення історії рідного краю, ознайомлення учнів з культурною спадщиною українського народу, з народними традиціями, формування в учнів кращих якостей національного характеру, виховання громадянина-патріота України; використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та навчально- виховному процесі загальноосвітньої школи.

Концепція діяльності Троянівської ЗОШ спрямована на розвиток інноваційних процесів у системі навчання та виховання дітей, на формування інтелектуального та культурного потенціалу учнів, на виховання фізично-розвиненої, духовно-моральної, патріотичної особистості, на виховання родинних цінностей, почуття любові до рідного краю, свого народу, держави і складено з урахуванням соціальної, культурної ситуації, що склалася в Україні та спрямована на виконання сучасних завдань перебудови змісту освіти й виховання.

Протягом 2019-2020 навчального року педколектив працював над реалізацією основних Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», « Про охорону дитинства», закону України «Про  засади державної мовної політики в Україні», на реформування середньої освіти « Нова українська школа», наказів Міністерства освіти і науки України, розпоряджень відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської райдержадміністрації, Статуту троянівської ЗОШ та інших нормативних документів щодо розвитку освітньої галузі.

У своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

На сьогодні навчальний заклад відвідують учні с. Троянів – 172 уч., с. Головенка -2 уч., с. Р. Городище – 1  уч. Середня наповнюваність класів складає 16 учнів. Заклад працює в одну зміну. Мова навчання – українська.

Розклад уроків складений згідно вимог ДсанПіН.
Санітарно-гігієнічні умови закладу задовільні. Здійснюється медичний огляд дітей та контроль за дотриманням рекомендацій лікарів. В учнів визначено групу здоров’я. Оформлені медичні сторінки в класних журналах. В навчальному закладі розроблені та виконуються норми техніки безпеки й охорони праці відповідно до Законів України «Про працю», «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух» на ін.
Розроблено посадові інструкції для працівників, інструкції для учнів щодо правил поведінки з ТБ, ведуться відповідні  журнали  інструктажу, оформлено стенди з відповідної тематики та ін. Всі обов’язки працівників щодо виконання даних законів та дотримання техніки безпеки регламентує накази «Про організацію охорони праці та техногенної безпеки ».


Кадрове забезпечення


Троянівська ЗОШ  забезпечена педагогічними кадрами, крім учителя німецької мови. На сьогодні педагогічний колектив налічує 20 осіб: з них основних працівників - 20, у післяпологовій відпустці – 1. Учителів з вищою освітою – 18, неповну та базову вищу освіту – 2, працюючих пенсіонерів- 7.

Підвищення рівня педагогічної майстерності вчителів


Важливим етапом підвищення професійного рівня педагогічних працівників є атестація та курсова перепідготовка. Проведенню атестації передують курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників при
Житомирському ОІППО Житомирської обласної ради. На даний період атестація проводиться згідно Типового положення про атестацію педагогічних кадрів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 930 від 06.10.2010 р. зі змінами. У 2019/20 навчальному році атестацію пройшли 4 педагогічних працівників, троє підтвердили кваліфікаційну категорію, одна – підвищила з другої категорії на першу.
У 2019-2020 н.р. курс підвищення кваліфікації проходять всі вчителі згідно графіка затвердженого рішенням педагогічної ради (очно та дистанційно).Зріс рівень професійної майстерності та підвищилися кваліфікаційні категорії педагогічних працівників.

Якісний склад педагогічних працівників

Навчалні роки
Вища
катег.
І кат.
ІІ кат.
Спеціал
.
Учитель-
методист
Старший
учитель
Всього
вчителів
2019-2020
8
7
1
4
0
5
20


Науково-методична робота
На виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», з метою розвитку творчої активності педагогів науково-методична робота спрямована на вирішення таких завдань:
-           створення умов для розвитку педагогічної майстерності, творчої ініціативи педагогічних працівників, удосконалення методів і форм підвищення їхньої кваліфікації, в тому числі з використанням дистанційних форм навчання;
-           моніторинг якості загальної середньої освіти, рівня навчальних досягнень учнів, їх відповідності Державному стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти;
-           удосконалення системи та підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
-           підвищення результативності участі педагогічних працівників у фахових конкурсах;
-     використання ІКТ для проведення різних форм методичної роботи.
Згідно з принципами і положеннями нормативних документів про освіту, методична робота в школі була спрямована на розвиток творчої особистості учня та над розв’язанням методичної проблеми « Ефективність інновацій у навчально-виховному процесі».
Методична робота є однією із основних компонентів управлінської діяльності навчально-виховним процесом, яка несе обслуговуючий характер по відношенню до педагогічної діяльності вчителя, виховує в учителів вимогливе ставлення до своєї роботи та передбачає свободу вибору вчителями змісту і форм роботи.
Науково-методичною проблемою закладу є - « Ефективність інновацій у навчально-виховному процесі».
Методичне забезпечення здійснюється шляхом методичних об’єднань. На протязі 2019-2020 н.р. над науково-методичною проблемою працювали 4 методичні об’єднання вчителів , а саме: з        предметів   гуманітарного циклу         (голова Глібко Г.П.), природничо-математичного циклу (голова Іщук В.А.),вчителів початкових класів (голова МельниченкоІ.Ю.), класних керівників (голова Ткачук С.В.).
На протязі навчального року активну участь брали вчителі школи у роботі методичних об’єднань, семінарах, нарадах, засіданнях , вебінарах.
Одним із основних принципів роботи школи є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. З метою розвитку творчих здібностей учнів розробляється варіативна частина навчального плану. Учні навчального закладу є активними учасниками конкурсів.
З метою виявлення та підтримки талановитих дітей, вчителі залучали  дітей до участі у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах, а саме: в обласному природничому   конкурсі   «Зоологічна галерея»    (вч. Бевзо Т.В.).    конкурсі «Кенгуру»  (вч. Башинська Г.М. ),   « Колосок»  (вч. Бевзо Т.В.) , «Соняшник» (вч. Ткачук С.В.).
Навчально-виховна робота
Навчально-виховний процес у 2019-2020 навчальному році був організований з метою забезпечення оптимальних умов фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального становлення особистості школярів, досягнення ними рівня навчальних досягнень, що відповідає потенціальним можливостям учнів з урахуванням їхніх пізнавальних інтересів і схильностей.
Повноцінність повної загальної освіти забезпечується реалізацією як інваріантної та і варіативної складових.
Всі предмети та курси за вибором визначені у межах гранично- допустимого навчального навантаження з урахуванням інтересів та потреб учнів, а також рівня навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу.
Навчальний план створює умови для інтенсивного та якісного навчання учнів. Реалізація шкільної проблеми «Ефективність інновацій у навчально-виховному процесі».

Навчальні досягнення учнів початкової ланки


Рівні:


Високий
1
2
3
Достатній
8
5
13
Середній
11
11
22
Початковий
1
0
1
Примітка: без урахування учнів 1 та 2 класів

 

Районні олімпіади

Предмети
2019-2020
Біологія
7-8 місце (10 клас)
Математика
4-5 місце ( 7 клас)
6-7 місце  ( 10 клас)
Хімія
8-9 місце (8клас) 11 місце (10 клас)
Фізика
5 місце ( 8 клас)
8-10 місце ( 10 клас)
Українська мова
14 місце ( 10 клас)
Географія
7-8 місце(8 клас)
9 місце ( 10 клас)
Інформатика ( ІКТ)
10-11 місце ( 10 клас)
Астрономія
5 місце ( 11 клас)
Рейтинг серед ЗССО району
11 місце

Навчальні досягнення учнів основної та старшої ланок
Кількість учнів
76
20
96
Високий
2
0
2
Достатній
34
6
40
Середній
35
14
49
Початковий
5
0
5


Результати районних конкурсів:
Конкурс знавців української мови ім.Петра Яцика
2019-2020 н.р.
ІІ місце Ткачук Маргарита –
6 клас ІІІ місце – Лісовський Богдан – 7 клас

Міжнародний мовно-літературний конкурс ім.Т. Шевченка
2018-2019 н.р.
ІІ місце – Ткачук Маргарита – 5 клас
2019-2020 н.р.
7-8 місце Ткачук Маргарита – 6 клас

На наступний рік поставлені завдання для підвищення якості роботи з обдарованими учнями необхідно :
1.     Неухильно дотримувати ст.56 Закону України «Про освіту».
2.     Організувати якісне проведення шкільного етапу учнівських олімпіад, підготовку переможців до районного й обласного етапів олімпіад.
3.     Закріпити за обдарованими учнями наставників.
4.     Здійснювати моніторинг розвитку обдарованих учнів.
5.     Підвищити відповідальність педагогічних працівників, які мають вищу та першу кваліфікаційні категорії, педагогічні звання за результати своєї роботи з обдарованими учнями.
До позакласної роботи залучаються діти пільгових категорій, так у 2019- 2020 н.р. взяли участь у заходах до Дня святого Миколая.
Виховна робота здійснюється через роботу учнівського самоврядування, батьківського комітету та методичного об’єднання класних керівників, що дає змогу виховувати учнів в дусі патріотизму, вчить добра, порядності.
У 2019-2020 н.р. активно проводиться робота щодо ЦЗ, а саме оновлено куточок ЦЗ, відпрацьовано на виховних годинах та на лінійці правила поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами, план дії у разі виникнення терористичних актів та надзвичайних ситуацій. Проводяться виховні години, конкурси малюнків, розробляються пам`ятки щодо прав та обов’язків учнів, техніки безпеки.
Проводяться заходи з учнями по запобіганню травматизму та нещасних випадків, на яких учні навчаються, як швидко й правильно поводитись в надзвичайних ситуаціях, в побуті та під час навчально-виховного процесу.
Проводиться місячник безпеки життєдіяльності, тижні: «Діти на дорозі», безпеки життєдіяльності, здорового способу життя, цивільного захисту; відпрацьовано плани евакуації.

Порівняльна таблиця травматизму

2017-2018
2018-2019
2019-2020
Кількість
4
2
4

Нещасні випадки, які трапилися в навчальному закладі взяті на облік, причини їх виникнення з’ясовувались, аналізувались, відповідно до чого проводились профілактичні заходи. Розслідування нещасних випадківпроводиться у відповідності до наказу МОН України від 07.10.2013р. № 1365 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу».



Робота бібліотеки


У 2019-2020 навчальному році діяльність шкільної бібліотеки Троянівської ЗОШ була спрямована на реалізацію Закону України "Про освіту”, Закону України "Про бібліотеку і бібліотечну справу”, сприяють підвищенню        інформаційної,   освітньої,   виховної, пізнавальної         функції бібліотеки.
У 2019-2020н.р. шкільна бібліотека працювала за такими напрямами:
·        виховання естетичної, етичної, інтелектуальної культури читачів;
·        забезпечення навчальною літературою;
·        задоволення   потреб       у       художній
·        довідковій,     науково-популярній    та методичній літературі;
·        удосконалення        культури   читання,
·        прищеплення навиків       самостійної роботи з книгою;
·        сприяння навчально-виховному процесу;
·        виховання  бережливого  ставлення  до  шкільних  підручників.   Протягом навчального року шкільна бібліотека працювала в тісному контакті з педагогічним колективом школи.
Проводиться робота з активом бібліотеки «Юні книголюби» - це перевірка підручників по школі два рази на рік, ремонт книг,складання книг на полиці, допомога бібліотекарю у проведенні бібліотечних заходів,випуск газет.
Фінансування витрат на інформаційно-методичне забезпечення шкільної бібліотеки, зокрема на передплату періодичних педагогічних видань, здійснюється централізовано та за кошти спонсорів, педагогічних працівників. Матеріально-технічне забезпечення бібліотеки залишається недостатнім.
Забезпечення літературою


Навчальний рік
Підручниками
Художньою
Програми та
навчальні плани
2019-2020
92%
70%
100%

Постійно-діючих виставок:
1.       «Знай, люби, бережи»
2.       «Мій рідний край»
3.       «Маленьким про великого Тараса»
4.       «Готуємо дитину до школи»
5.       «Правове виховання у школі»
6.       «Україна – моя Батьківщина»
           7. « Подорож у світ природи»

На протязі 2019-2020 н.р. в ході навчального процесу проводилися такі виставки :
1.       «До міжнародного Дня рідної мови»
2.       «Живи книго!»
3.       «Мій рідний край – Полісся золоте»
4.       «З глибин народної скарбниці»
5.       «Твоя безпека»

Заходи, які були проведені на протязі 2019-2020 н.р.
1.       Бесіда з учнями 1-го класу на тему: «Правила поводження з книгою».
2.       Екскурсія учнів 1-го класу до шкільної бібліотеки
3.       Акція «Живи книго»
4.       Виховний захід «Сторінками книг»
5. « Тиждень дитячої книги»

Робота практичного психолога та соціального педагога
В навчальному закладі проведена паспортизація школи, класів, поновлені списки учнів соціально-незахищених категорій та сформована база даних учнів класу – «соціальний паспорт класу».

 

 

 

 

 

 

 

Соціальний паспорт



Навчальні роки
2017-2018
2018-2019
2019-2020
Сироти
2 уч.
2 уч.
2 уч.
Інваліди
2 уч.
3 уч.
2 уч.
ЧАЕС
3 уч.
2 уч.
5 уч.
Багатодітні сім’ї
40 уч.
47 уч.
46 уч.
Малозабезпечені
-
-
-
Складні життєві
обставини
8 уч.
9 уч.
8 уч.
Індивідуальна форма
навчання
1 уч.
2 уч.
2 уч.
В навчальному закладі проводиться систематична робота щодо профілактики роботи з дітьми схильними до правопорушень та дітьми , що потребують особливої уваги з боку батьків, осіб які їх замінюють, педагогічних працівників. Розроблені заходи з попередження правопорушень, бездоглядності серед неповнолітніх.
Навчальні
роки
Індивідуальне
навчання на дому
З них інваліди
Діагноз




2017-2018
1
1
ДЦП
2018-2019
2
2
2- ДЦП
2019-2020
2
2
2-ДЦП

Навчальні індивідуальні плани складаються відповідно до навчальної програми школи, класу, з урахуванням психофізичних особливостей дітей.
Також, педагогічні працівники проводять роз’яснювальну роботу серед учнів та батьків щодо наслідків жорстокого поводження з дітьми.
Робота практичного психолога, соціального  педагога  Троянівської загальноосвітньої школи I – III ступенів проводиться відповідно до Положення про психологічну службу системи освіти України (наказ МОН України від 03.05.99 № 127, Закону України «Про освіту» від 23.05.91 , Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.99 № 651; наказу Міністерства освіти і науки України від 07.06.01 № 439 «Про внесення змін про положення про психологічну службу системи освіти України»), наказу Міністерства освіти і науки України № 649 від 10.11.05 «Про проведення інформаційно-освітніх заходів у навчальних закладах з питань запобігання торгівлі людьми», Типового положення про центри практичної психології і соціальної роботи (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.08.00 № 38., плану роботи школи на 2019/2020 навчальний рік.
Пріоритетними напрямками роботи практичного психолога
 є просвіта та  пропаганда  психологічних знань, психологічна  готовність  дитини до школи, допомога  дітям  у  кризових  ситуаціях,  адаптація  дитини в період переходу з однієї вікової групи до іншої, корекція девіантної поведінки підлітків, профорієнтаційна робота.
Не менш актуальною і специфічною є робота з обдарованими дітьми, яка спрямована на розвиток їхніх здібностей, психологічну підтримку та допомогу в соціальній адаптації.
Діяльність практичного психолога спрямована на оптимізацію  навчально-виховного процесу та розвиток особистісної зрілості та компетентності дітей та підлітків.
         На підставі  аналізу роботи психологічної служби за  навчальний рік пріоритетними напрямками роботи  були такі:
- організація різних форм консультативної допомоги;
- робота з обдарованими дітьми;
- взаємодія з батьками, адміністрацією, соціально-психологічними службами;
- робота з молодшими школярами – готовність першокласників до навчання, адаптація їх до шкільного життя; сформувати готовність до переходу у середню школу учнів       четвертих  класів;  робота щодо виявлення учнів «групи ризику»;
- робота з учнями середньої школи – адаптація п’ятикласників до навчання в середній школі; робота з підлітками;
- робота з учнями старшої школи – особистісна зрілість старшокласників;
профорієнтація випускників;
- робота з педагогічним колективом- оптимізація емоційних станів;
попередження емоційного вигоряння, попередження конфліктів з учнями;
-робота на запит адміністрації школи.
-робота спрямована на охорону психічного здоровя надання психологічної та соціально-педагогічної  усіх учасників освітнього процесу.
- робота спрямована на профілактику торгівлі людьми.
-інформаційно-просвітницька робота яка спрямована на підвищення обізнаності всіх учасників освітнього процесу про насильство, його наслідки, а також на навчання ефективного протистояння, у тому числі завдяки розвитку особистісних і соціальних (життєвих) навичок і педагогічних компетенцій.
Проблема над якою працювала: Створення навчально-розвивальної програми .«Формування гармонійної особистості в у мовах діджиталізація сучасного світу». Робота була представлена на педагогічну виставку і отримала  диплом ІІІ ступеня.
Мета програми: формування гнучких навичок, розвивати культуру поведінки в просторі інтернет; розвивати здатність спілкуватися та взаємодіяти між собою.

     Завдання програми: ознайомлення з поняттям  гармонійна особистість, діджиталізація, медіаграмотність; навчання дітей конструктивним формам спілкування, поведінкових реакцій; розвивати здатність спілкуватися та взаємодіяти між собою; розвивати здатність  до формування гнучких навичок; творче вирішення конфліктних ситуацій; підвищення рівня самосвідомості дітей, встановлення зв’язку із власним внутрішнім «я» та один з одним; розвивати вміння вільно виражати почуття;  формувати здатність досягати успіху; розвивати лідерську позицію

     У 2019 році працювала над темою: « Особливості булінгу в шкільному середовищі серед підлітків, та шляхи його подолання». Отримала диплом І ступеня.


Також психологічна служба постійно поновлює свої знання активно працює над самоосвітою, цікавими психологічними прийомами, методами. Які активно втілюються в роботі з дітьми. Підставою цього є отриманні сертефікати та дипломи.

3.3. Тематика звернень до працівників психологічної служби у 2019-20н.р.



№ з/п
Тематика звернень
К-сть звернень

До практичних психологів
До соціальних педагогів

З боку батьків

1.
Труднощі у навчанні
 6

2.
Формуванняпсихологічноїготовностідошкільників до навчання в школі
 1
 0

3.
Підвищеннямотиваціїучнів до навчання, проблемишкільноїнеуспішності
 4
 2

4.
Вікові та індивідуальніособливостірозвитку, проблемисамооцінкидитини
 3
 1

5.
Адаптаціядитини до нового колективу
 7
 5

6.
Асоціальні прояви у поведінцідітей
 2
 4

7.
Допомогадітям та сім’ям, якіпостраждали у військовихконфліктах
 -
 -

8.
Допомогадітям та сім’ям, якіперебувають у СЖО
 -
 3

9.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітей-сиріт, дітей, позбавленихбатьківськогопіклування
 1
 1

10.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітейізсімейучасників АТО
 -
 -

11.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітейізсімейвнутрішньопереміщенихосіб
 -
 -

12.
Психологічнийсупровіддітей з особливимиосвітніми потребами в умовахінклюзивноїосвіти
 -
 -

13.
Профілактикашкідливихзвичок( вживаннянаркотичнихречовин, напоїв, щомістят алкоголь, тютюнопаліннятощо)
 1
 2

14.
Дитячазлочинність
 -
 1

15.
Торгівля людьми
 -
 -

16.
Домашнєнасильство
 5
 4

17.
Булінг
 3
 0

18.
Взаємовідносини в системі «вчитель-учень»
 4
 2

19.
Взаємовідносини в системі «батьки-діти»
 2
 2

20.
Взаємовідносини в системі «педагоги-батьки»
 2
 0

21.
Професійнесамовизначенняучнів
 1
 1

22.
Дитина у віртуальномупросторі. Комп’ютерназалежність
 4
 1

23.
Суїцидальнаповедінкадітей
 1
 1

24.
Обдарованідіти
 1
 1

25.
Статевевиховання, дружба, кохання, раннявагітність
 -
 -

26.
Робота з дітьми «групризику»
 -
 -

27.
Інше, а саме:



З боку педагогів

1.
Асоціальні прояви у поведінцідітей
 1
 1

2.
Адаптаціядитини до нового колективу
 5
 1

3.
Формуванняпсихологічноїготовностідошкільників до навчання в школі
 2
 2

4.
Готовність до навчання та труднощі у навчанні
 6
 2

5.
Вікові та індивідуальніособливостірозвитку, проблемисамооцінкидитини
 1
 1

6.
Допомогадітям та сім’ям, якіперебувають у СЖО
 2
 1

7.
Допомогадітям та сім’ям, якіпостраждали у військовихконфліктах
 -
 -

8.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітей-сиріт, дітей, позбавленихбатьківськогопіклування
 1
 1

9.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітейізсімейучасників АТО
 5
 5

10.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітейізсімейвнутрішньопереміщенихосіб
 -
 1

11.
Психологічнийсупровіддітей з особливимиосвітніми потребами в умовахінклюзивноїосвіти
 -
 -

12.
Професійнесамовизначенняучнів
 4
 2

13.
Профілактикашкідливихзвичок( вживаннянаркотичнихречовин, напоїв, щомістят алкоголь, тютюнопаління)
 0
 2

14.
«Професійневигорання» педагогів
 4
 3

15.
Формування здорового способу життя
 1
 2

16.
Дитина у віртуальномупросторі. Комп’ютерназалежність
 2
 1

17.
Психологічнийкліматучнівськогоколективу, міжособистісніконфлікти
 1
 5

18.
Домашнєнасильство
 8
 1

19.
Булінг
 10
 4

20.
Мобінг
 -
 1

21.
Взаємовідносини в системі «вчитель-учень»
 2
 1

22.
Взаємовідносини в системі «батьки-діти»
 -
 -

23.
Взаємовідносини в системі «педагоги-батьки»
 1
 2

24.
Суїцидальнаповедінкадітей
 1
 -

25.
Обдарованідіти
 4
 1

26.
Дитячазлочинність
 2
 -

27.
Торгівля людьми
 -
 -

28.
Робота з дітьми «групризику»
 4
 1

29.
Психологічнийсупровідучнівпід час ДПА, ЗНО, МАН тощо
 2
 1

30.
Статевевиховання, дружба, кохання, раннявагітність
 2
 4

31.
Інше, а саме:



З боку дітей

1.
Труднощі у навчанні
2
1

2.
Самовдосконалення, розвитоквласнихздібностей і компетенцій
2 
2 

3.
Професійнесамовизначення
 2
 1

4.
Допомогадітям та сім’ям, якіперебувають у СЖО, в тому числі, якіпостраждали у військовихконфліктах
 2
 0

5.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітей-сиріт, дітей, позбавленихбатьківськогопіклування
 0
 0

6.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітейізсімейучасників АТО
 0
 0

7.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітейізсімейвнутрішньопереміщенихосіб
 0
 0

8.
Психологічнийсупровіддітей з особливимиосвітніми потребами в умовахінклюзивноїосвіти
 0
 0

9.
Профілактикашкідливихзвичок( вживаннянаркотичнихречовин, напоїв, щомістят алкоголь, тютюнопаління)
 1
 2

10.
Дитина у віртуальномупросторі. Комп’ютерназалежність
 1
 1

11.
Суїцидальніроздумидітей
 -
 -

12.
Взаємовідносини в системі «вчитель-учень»
 3
 2

13.
Взаємовідносини в системі «батьки-діти»
 3
 -

14.
Адаптаціядитини до нового колективу
 -
 -

15.
Відсутністьмотивації до навчання
 1
 1

16.
Психологічнийкліматучнівськогоколективу, міжособистісніконфлікти
 6
 4

17.
Домашнєнасильсво
 -
 -

18.
Булінг
 -
 -

19.
Психологічнийсупровідучнівпід час ДПА, ЗНО, МАН тощо
 2
 1

20.
Статевевиховання, дружба, кохання, раннявагітність
 2
 1

21.
Робота з дітьми «групризику»
 -
 2

22.
Дитячазлочинність
 -
 -

23.
Торгівля людьми
 -
 -

24.
інше, а саме:








З боку іншихзацікавленихосіб, представниківгромадськості

1.
Допомогадітям та сім’ям, якіперебувають у СЖО, в тому числі, якіпостраждали у військовихконфліктах
 -
 -

2.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітей-сиріт, дітей, позбавленихбатьківськогопіклування
 -
 -

3.
Психологічний та соціально-педагогічнийсупровіддітейізсімейучасників АТО
 -
 -

4.
Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей із сімей внутрішньо-переміщених осіб
 -
 -

5.
Психологічнийсупровіддітей з особливимиосвітніми потребами в умовахінклюзивноїосвіти
 -
 -

6.
Домашнєнасильство
 -
 -

7.
Дитячазлочинність
 -
 -

8.
Торгівля людьми
 -
 -

9.
Психологічнийкліматучнівськогоколективу, міжособистісніконфлікти
 -
 -

10.
Булінг
 -
 -

11.
Професійнесамовизначення
 -
 -

12.
Самовдосконалення, розвитокздібностей та компетенційучнів



13.
Профілактикашкідливихзвичок, залежностей та формування здорового способу життя



14.
Співпраця з органами виконавчоївлади, неурядовимигромадськимиорганізаціямитощо (військовікомісаріати, комісія у справах дітей, ЦСССДМ та інші)
 1
 1

15.
Співпрацянацполіції та школи у сферіпрофілактикиправопорушень
 1
 1

16.
Проведенняспільнихпросвітницько-профілактичнихзаходів
 1
 -

17.
Суїцидальнітенденціїсереддітей та підлітків
 -
 -

18.
Психологічнапросвіта
 1
 1

19.
Інше, а саме:












 

 

Виховна робота
 У 2019-2020 навчальному році виховна діяльність школи була спрямована на виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Програми патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», «Концепції громадянського виховання», «Конвенції про права дитини», нормативних документів: наказів, листів та методичних рекомендацій щодо організації національно-патріотичного виховання школярів.
Ключовими нормативними документами стали Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України(Наказ від 31.10.2011 року № 1243). Виховна модель регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про захист суспільної моралі», Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Національної програми «Діти України».
Навчально-виховний процес у 2019-2020 навчальному році був організований з метою забезпечення оптимальних умов фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального становлення особистості школярів, досягнення ними рівня навчальних досягнень, що відповідає потенціальним можливостям учнів з урахуванням їхніх пізнавальних інтересів і схильностей. Підготовка особистості підлітка до тих життєвих ситуацій, в яких йому доведеться діяти в майбутньому, допомога перейти йому на якісно новий рівень розвитку, трансформувавшись в суб'єкта власної життєтворчості та життєдіяльності, адаптуючись до умов соціуму, що постійно змінюються.
Головне проблемне завдання школи на 2019-2020 навчальний рік — підвищення ефективності діяльності учнівського самоврядування школи та класних колективів шляхом використання у практичній діяльності інноваційних форм виховної роботи, спрямованих на розвиток в учнів лідерського потенціалу, громадянської активності, співпраці класного керівника та активу учнівського самоврядування.
Виходячи із можливостей школи виховний процес був спрямований на виконання наступних завдань:
-  формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини та громадянина, Конституції, державних символів, правової свідомості, почуття патріотизму.
- створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх батьків, як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів;
-  створення умов для розвитку творчої особистості;
-  формування позитивних загальнолюдських цінностей;
- створення умов для використання здоров’язберігаючих технологій та пропаганди здорового способу життя;
- виховання громадсько-патріотичних якостей шляхом залучення здобувачів освіти до роботи в гуртках патріотичного спрямування.

Тому вирішення завдань виховної діяльності Троянівської ЗОШ  здійснювалося за напрямами:
·        ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави (громадянське та військово-патріотичне виховання)
·        ціннісне ставлення особистості до мистецтва (художньо – естетичне виховання)
·        ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей (родинно-сімейне та моральне виховання)
·        ціннісне ставлення особистості до природи (екологічне виховання)
·        ціннісне ставлення особистості до себе (превентивне виховання та формування здорового способу життя)
·        ціннісне ставлення особистості до праці (трудове та профорієнтаційне виховання)
·        робота з соціального захисту учнів;
·        робота з профілактики правопорушень, злочинності, бродяжництва серед неповнолітніх;
·        робота з охорони життя і здоров’я учнів;
·        учнівське самоврядування.
Для реалізації виховних завдань у школі був розроблений план виховної роботи освітнього закладу та окремі плани педагога-організатора, класних керівників, а також розроблено заходи, які охоплюють всі напрями виховання: патріотичне, правове, превентивне, трудове, екологічне.
Система позакласної виховної роботи з учнями школи була спрямована на формування пізнавального, комунікативного, морального, естетичного, фізичного потенціалів учнів, на розвиток і прояв їхніх індивідуальних особливостей. Ці питання вирішувалися в школі шляхом функціонування гуртків за інтересами та залучення справжніх професіоналів своєї справи до роботи в них.
У школі працюють гуртки:
№з/п
Назва гуртка
Керівник гуртка
 ( посада)
Кількість дітей
1.
Вокальний
Пархомчук В.А.
( вчитель музичного мистецтва)
40
2.
Стрілецький (міткий
стрілець, юний стрілець)
Антонюк А.А. (вчитель фізичного виховання)
31
3
Тацювальний
(позашкільний)
Дверник В.Д.
20
  Протягом 2019-2020 н.р. адміністрацією, класними керівниками та практичним психологом школи регулярно й ефективно проводиться робота з учнями групи ризику, дітьми, що потрапили у складні життєві обставини та з сім’ями пільгових категорій. Для них була організована участь у таких заходах: участь у святі “Дари Святого Миколая”, Новорічному святі з подарунками, у святкуванні 8 березня. Всі учні пільгових категорій залучаються до роботи у  гуртках, беруть участь у позакласних та позашкільних заходах
Реалізуючи мету та завдання виховного процесу, протягом року було проведено на достатньому та високому рівні ряд загальношкільних заходів:
·        Свято Першого Дзвоник « Хай лунає дзвоник радісний, завзятий»;
·        Міжнародний день миру «Ми за Мир на планеті Земля»;
·        День партизанської слави «Народ пам'ятає, народ славить»;
·        Всеукраїнський день туризму;
·        Всеукраїнський день бібліотек «Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу»;
·        День пам'яті жертв Бабиного Яру «Святі праведники»;
·        Міжнародний день людей похилого віку «Добро й милосердя єднають серця»;
·        Святковий вогник до Дня вчителя «Низький уклін Вам, любі вчителі!»;
·        Виставка-конкурс «Барви Полісся»;
·        Свято до Дня українського козацтва та День захисника України «Козацькому роду нема переводу»;
·        Відзначення 75-річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників;
·        День Ветерана «Спасибі, Вам, визволителі»;
·        День української писемності та мови «О слово рідне, України слава!»;
·        увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні та вшанування подвигу учасників Революції Гідності;
·        Відзначення 86-річниці Голодомору «Людської пам'яті мости»;
·        Міжнародний день боротьби зі СНІДом «СНІД – смертельна загроза людству!»;
·        Українські вечорниці на Андрія;
·        День Святого Миколая «Дари Святого Миколая»;
·         Новорічні  та Різдвяні свята «Різдвяно-новорічні свята».
·        Міжнародний день пам'яті Голокосту  «Гіркі сторінки історії народу»
·        День Соборності та свободи України «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг».
·        День Пам'яті Героїв Крут «Квіти у полі, там, де Крути…».
·        Вечір до дня святого Валентина «Валентинів день».
·        День вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Ціна чужої війни».
·        Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні «В нашій пам'яті вони на завжди…»
·        Міжнародний День рідної мови «Мово моя рідна, мово материнська».
·        Відзначення Шевченківських днів у школі «Ти з нами скрізь, як ми з тобою. Тебе ми славимо знов і знов…».
·        Святкова програма до 8 Березня «Її величність — жінка!»
·        Свято Останнього дзвоника, Свято “Прощай початкова школо”, День матері, День батька та День захисту дітей були відзначені в онлайн режимі.
Класні керівники провели ряд виховних заходів:
1 клас     «Посвята в першокласники», «Свято 8 березня», «Прощання з Буквариком».
2  клас – свято «8 березня», «Родинне свято».
3 клас – «8 березня»,
4  клас – «Родина — душі Берегиня», випускний бал «Прощавай, початково школо» (онлайн).


   Однією із важливих ланок патріотичного виховання учнів є музей закладу, який організовує дослідницьку діяльність, проводить освітньо-виховну роботу та формує естетичний смак учнівської молоді. У закладі працює етнографічний музей, керівником якого є Ткачук Світлана Валеріївна. Робота в музеї спланована, систематично здійснюється пошукова робота. Проводиться робота по вивченню історії рідного краю, традицій українського народу. Музейні експозиції постійно поповнюються зібраними експонатами, матеріалами.
Виховна робота націлена на те, щоб виховати в учнів громадянську активність, розвивати суспільно-свідому особистість, патріотизм, любов до батьківщини та рідного краю.
Особливої уваги набуває питання національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.
В школі було проведено Місячник національно-патріотичного виховання (грудень):
·        спортивне свято “Козацькі забави” 1-4 кл., “Веселі старти” 5-8 кл.;
·        виставка малюнків “Воїн-захисник очима дітей” 5-11 кл.;
·        перегляд презентації “Символи України” 1-4 кл., “Становлення та розвиток українського війська” 5-8 кл.;
·        години спілкування, зустріч з учасниками АТО.

З метою формування правової свідомості учнів, підвищення правової освіти традиційно в школі було відзначено Всеукраїнський тиждень права, в рамках якого були проведені такі заходи:
   загальношкільна лінійка 1-11 кл.;
   Всеукраїнський урок “Права людини” 9-11 кл.;
   конкурс малюнків “Світ моїх прав” 1-4 кл.;
   тренінгове заняття “Що треба знати про право та закон” 7 кл.;
   відеоролик “Твої права” 1-4 кл.;
   заняття-гра “Знай свої права та обов'язки” 5-6 кл.;
  конкурс малюнків “Мої права”.

Система профілактичної роботи з попередження усіх видів дитячого травматизму у 2019-2020 н.р. мала такі складові, як викладання предмету «Основи здоров'я»; організація систематичних медичних оглядів учнів та педагогічних працівників; проведення усіх видів інструктажів з учнями; проведення роботи щодо формування основ здорового способу життя, тематичних класних годин, профілактичних бесід та лекцій для учнів та їх батьків; висвітлення питання профілактики дитячого травматизму на батьківських зборах. Команда учнів “Водограй” під керівництвом педагога-організатора Тарасюк Н.М. брала участь в районному конкурсі-огляді “Молодь обирає здоров'я”, де посіла 6 місце.
Протягом року робота з профілактики всіх видів дитячого травматизму знайшла своє відображення в проведенні таких заходів: 
1.     Тиждень знань з безпеки життєдіяльності (жовтень):
   години спілкування “Небезпека поруч”, “Твоя безпека - твоя уважність”, “Вибухонебезпечні предмети та петарди” 1-11 кл.;
   конкурс малюнків “Як не допустити пожежі” 5-8 кл;
   відеоролик “Основні принципи порятунку та захисту людей” 9-11 кл.;
  рольові ігри 1-4 кл.;
   практичні заняття допоможи другу 5-11 кл.;
   відпрацювання практичних дій в умовах виникнення НС та надання першої допомоги постраждалим.
2.     Місячник знань ОБЖ (листопад):
   загальношкільна лінійка 1-11 кл.;
   інструктажі з профілактики нещасних випадків 1-11 кл.;
   цикл бесід з учнями: “101 - народна служба порятунку” 1-4 кл., “Якщо друг опинився в небезпечній ситуації” 5-8 кл., “Обережно! Вибухонебезпечні знахідки” 9-11 кл.;
   конкурс малюнків “Техніку безпеки знай  і знання свої всі передай” 1-5 кл.
   виступ ДЮП 1-8 кл.;
  практикум для учнів “Надання першої допомоги потерпілим” 5-8 кл.;
   відеоролик “Запобігання травматизму дітей” 5-8 кл.;
3.      Тиждень здорового способу життя (грудень):
● виставка малюнків “Здоров'я - це скарб” 1-4 кл., “Ми за здоровий спосіб життя” 5-11 кл.;
● відеофільми “Навколишнє середовище та здоров'я” 5-7, “Проблеми підліткового тютюнопаління” 8-11 кл.;
   конкурс розмальовок “Здоров'я мати - вік біди не знати”
● хвилинки здоров'я, просвітницька робота з учнями про здоровий спосіб життя, зустріч з медсестрою.
Систематично проводились тематичні виховні години та бесіди з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, пожежної безпеки та інших видів дитячого травматизму, проходили вікторини на краще знання правил пожежної безпеки, дорожнього руху, конкурси малюнку «Ми – пішоходи!», «Обережно! Вогонь!», проводився рейд-огляд «Увага! Діти на дорозі!» (вересень), в рамках якого, відбулися наступні заходи:
   Загальношкільна лінійка з попередження травматизму;
● єдиний урок з правил дорожнього руху та правил користування громадським транспортом;
● поновлення інформаційно-довідкові куточки у класних кімнатах;
  бесіди по класах на дану тему;
  створено новий загін ЮІР;
   конкурс малюнків “Безпека на дорозі”
  розроблені буклети “Небезпечні та безпечні місця переходу вулиць нашого села”;
   практичні заняття “Безпечна дорога до школи”.

Формування основ здорового способу життя, що дає змогу забезпечити позитивний розвиток дітей, охорону та зміцнення їх здоров'я, здійснювалося через проведення різноманітних шкільних спортивних змагань. Вчителем фізичної культури було проведено ряд змагань, а саме:
Олімпійський тиждень, Олімпійський урок з нагоди Дня фізичної культури і спорту (вересень):
   Олімпійський урок;
   Олімпійський біг 9-11 кл.;
   спортивні змагання 5-8 кл. з волейболу;
   бесіди по класах на дану тему.


Кожного року учні школи беруть участь в акціях:
●   «Запали свічку» (листопад);
●   «Ялинка» (грудень),
●   «Годівничка» (грудень).


Учні школи є постійними учасниками і переможцями районних та обласних, всеукраїнських творчих конкурсів. 
Наші досягнення
Назва конкурсу
ПІП учня
Результат
1.
Осінні фантазії
Котвіцька Катерина, 6 кл.
1 місце, номінація “Художня обробка деревини”
2.
Осінні фантазії
Хомик Карина, 9 кл.
3 місце, номінація “Вироби з соломи та лози” 
3.
Паперовий світ
Беззубець Софія, 8 кл.
3 місце, номінація “Витинанки та аплікації”
4.
Зимова казка
Люх Злата, 3 кл.
2 місце, номінація “Дідух”
5.
Зимова казка
Котвіцька Катерина, 6 кл.
3 місце, номінація “Новорічні ялинки”
6.
Феєрверк танцю
Колектив “Юність”
1 місце, номінація “Народний танець”
7.
Феєрверк танцю
Колектив “Юність”
3 місце, номінація “Сучасний танець”
8.
Барви Європи-Київ 2020
Колектив “Юність”
2 місце “Народний танець”
9.
Барви Європи-Київ 2020
Колектив “Юність”
1 місце “Сучасний естрадний танець”
10.
Світ в якому я живу
Молочківська Леся, 10 кл.
1 місце, номінація “Портрет”
11. 
Світ в якому я живу
Бевзо Богдан, 8 кл.
3 місце, номінація “Пейзаж”
12.
Світ в якому я живу
Яценко Вікторія, 8 кл.
1 місце, номінація “Натюрморт”

Про організацію і роль учнівського самоврядування
Однією з головних ланок формування виховної системи є дієве функціонування учнівського самоврядування, яке відіграє значну роль у процесі духовного становлення особистості, засвоєння нею соціальних нормативів поведінки. У цьому контексті розвиток дитячого лідерства є також ефективним засобом попередження девіантної поведінки. Ефективною умовою перебудови виховної роботи є вироблення оптимальної, працюючої моделі учнівського самоврядування, котра комплексно впливає на розвиток особистості завдяки охопленню всіх сторін життя дитини, відповідності інтересам і запитам. 
Саме тому  в 2019-2020 н.р. було реалізовано ряд заходів для налагодження функціонування учнівського самоврядування:
1.     Вироблено новий статут та модель учнівського самоврядування в школі;
2.     Проведено вибори Президента школи та Ради учнівського самоврядування;
3.     Виготовлено стенд “Учнівське самоврядування школи”;
4.     Виділено окрему кімнату учнівського самоврядування, де проведено ремонт та часткову заміну меблів;
5.     Налагоджено випуск газети учнівського самоврядування “Шкільний вісник”.
 Модель учнівського самоврядування нашої школи має цілеспрямовану, конкретну, систематичну і прогнозовану за наслідками діяльності школи мету – виховання у школярів активної життєвої позиції. Забезпечення комплексного виховного впливу на учнів шляхом залучення їх до активної та систематичної участі у вирішенні важливих питань класу та школи, в залученні всього учнівського колективу до планування, організації, контролю й підбиття підсумків навчальної та суспільно-корисної праці.
Робота шкільного самоврядування дає можливість кожному учневі знайти саме свою справу, яка йому ближча за інтересами, здібностями, нахилами.
Органом учнівського самоврядування в Троянівській ЗОШ є Рада учнівського самоврядування, яка обирається щорічно на конференції. До його складу входять 6 міністерств: Міністерство освіти, Міністерство спорту, Міністерство милосердя, Міністерство чистоти, Міністерство дозвілля, Міністерство інформації. Усі Міністерства діють за чітко визначеними напрямами діяльності та мають конкретні завдання, спрямовані на досягнення спільної мети. 
 Високо можна оцінити роботу Ради учнівського самоврядування за 2019-2020 навчальний рік на чолі з Президентом - Молочківською Лесею. Учнівська Рада була активним організатором і учасником багатьох позашкільних заходів, таких як: лінійки до Дня партизанської слави та до Дня Соборності України, святкові концерти з нагоди Міжнародного жіночого дня «Із любов’ю про жінку» та Дня матері, Новорічних свят т.д.
    Також Радою учнівського самоврядування було розроблено новий Герб школи.






 



Організація харчування

В школі організовано гаряче харчування учнів. Ведеться відповідна документація, складено графік чергування, призначено відповідального за організацію харчування.



2019-2020 н.р.
Кількість учнів у навч. закладі
175
1-4 кл.
81 уч.
Сироти
2 уч.
Діти учасників АТО
7 уч.
Переселенці
1 уч.
Власні кошти
29 уч.





Медичне обслуговування

Для учнів школи проведені бесіди:
·        « Від шкідливої звички до здоров`я»;
·        « Куріння чи здоров`я – вибираємо самі»;
·        «Домедична допомога при кровотечах та травмах»;
·        «Домедична допомога при опіках».

 

 

Результати медичного огляду 2019-2020 н.р.


Оглянуто дітей
Групи здоров’я
І
основна
ІІ
підготовча
ІІІ
спеціальна
ІУ
звільнена
175
134
30
11
0







Навчально-матеріальна база
Матеріально-технічне забезпечення навчального закладу добре.
За останні роки роботи закладу трудовим колективом створені всі необхідні умови для здобуття повноцінної освіти учнів  школи.
В приміщенні навчального закладу розміщені навчальні кабінети для вивчення основ наук, спортивний зал, актовий зал, бібліотека, адміністративні кабінети, їдальня, методичний кабінет, кабінет заступника з навчально-виховної роботи, кабінет практичного психолога та соціального педагога, майстерня.
За поточний рік з вересня 2019 по червень 2020 року освоєно кошти в сумі 1 699 285 гривень, а саме :
·        проведено капітальний ремонт покрівлі основного корпусу школи на суму 1460000 грн;
·        для 1 класу в рамках програми НУШ отримано меблі, оргтехніку, ігровий та дидактичний матеріал на суму 67625 грн ( комплект парт із стільцями 24 шт на суму 24000 грн, телевізор – 11441 грн, ноутбук 10650 грн, ігровий та дидактичний матеріал – 10650 грн );
Придбано : - комп’ютери  10 штук на суму 138550 грн;
·        посуд на суму 5589 грн;
·        електропилку вартістю 1200 грн;
·        матеріали для ремонту опалювальної мережі – 3003 грн;
·        електросвітильники для 1 і 2 класів ( 14 шт ) – 2912 грн;
·        ростомір, вага – 2574 грн;
·        миючі і дезінфікуючі засоби – 2249 грн;
·        папір ксероксний  ( 34 пачки ) – 2012 грн ;
·        шкільні журнали і крейда – 1302 грн;
·        електротовари – 999 грн;
·        медикаменти – 470 грн .
На даний період потребує капітального ремонту бібліотека, спортивна зала, заміна пластикових вікон в окремих  кабінетах, коридорах.
Зміцненню навчально-матеріальної бази потребують кабінети біології, математики, фізики та хімії.
Матеріальну забезпеченість навчального закладу складають основні засоби навчання.

Стан комп’ютеризації та інформатизації

В закладі  створено комп’ютерний клас, який має 10 комп’ютерів нового покоління і 10 комп’ютерів, які застаріли і потребують оновлення.
Школа забезпечена ксероксом, музичним центром, телевізором.
У 2019 р. заклад підключений до швидкісного інтернету. Оплата за користування Інтернетом здійснюється відділом освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ЖРДА.
Надходження інформації з відділу освіти та у зворотному напрямку здійснюється електронною поштою.
В навчальному закладі проводиться педагогічна діяльність щодо використання новітніх інформаційних технологій.

Пріоритетними завданнями є:


1.     запровадження концепції розвитку державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»;
2.     пошук і використання краєзнавчого та місцевого матеріалу з метою піднесення ефективності виховного процесу;
3.     використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності виховання учасників виховного процесу;- збереження морального, фізичного та психічного здоров’я підростаючого покоління;
4.     виховання патріотизму, громадянських якостей особистості;
5.     розвиток у дітей творчих здібностей, підтримка обдарованих дітей.

Завдання щодо організації роботи з дитячим колективом:


1.             виховання громадянської активності, розвиток суспільно свідомої особистості через вдосконалення методів і форм системи учнівського самоврядування;
2.             розвиток творчих здібностей дитини, виховання лідера;
3.             прищеплення почуття патріотизму через вивчення історії, природи рідного краю;
4.             діагностика і виявлення здібних учнів;
5.             здійснення індивідуального та диференційованого
6.             підходу до учнів під час навчально-виховного процесу;
7.             впровадження інноваційних технологій та методик організації навчально-виховного процесу;
8.             покращення роботи шкільного етапу МАНу, залучення учнів до роботи в ньому.

Перспективи розвитку навчального закладу на 2019-2020 н.р.

1.            Модернізація матеріально-технічної бази (придбання мультимедійного комплексу).

2.            Здійснення індивідуального та диференційованого підходу до учнів під час навчально-виховного процесу.

3.            Розширення науково-дослідницької та пошукової роботи (МАН, курси за вибором, факультативи).

4.            Впровадження нових освітніх технологій в роботу навчального закладу.

5.            Створення умов для здобуття учнями безперервної  загальної середньої освіти, розвитку їх творчих здібностей і нахилів.

6.            Забезпечення діагностики й корекції навчально-виховного процесу.

7.            Капітальний ремонт спортивної зали, бібліотеки. Поточний ремонт музею, актової зали, класних кімнат.

8.            Підготувати навчальний заклад до початку нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.





Звіт
директора Троянівської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів
    за період з 08 червня 2018 року по 13 червня 2019 року.

            Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти ( Закон про « Освіту», ст.26, п.1). Одними із функціональних обов`язків директора школи є забезпечення обов`язковості загальної середньої освіти. Школа несе відповідальність за дітей віком від 6 до 18 років. Всі діти шкільного віку були охоплені навчанням. Двоє дітей за станом здоров`я були охоплені індивідуальним навчанням. Учнів, які зовсім не відвідували школу не було.
Протягом навчального року окремі учні пропускали уроки без поважних причин: це,  Митрович Ю. уч. 7 класу, Губернаторов О, уч.8 класу, Сиволапенко А. уч. 9 класу. Приємно відмітити, що 7 учнів 11 класу та 16 учнів 9 класу закінчили школу. Проте, потрібно на особливому контролі тримати дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах (5 сімей, в яких 9 дітей – учні школи) та дітей, що стоять на внутрішкільному обліку(1 дитина). З такими сім`ями і дітьми працювала служба у справах дітей,  соціальний педагог та вчителі школи.
 На обліку в кримінальній поліції у нас немає жодного учня. 1 учень стоїть на внутрішньошкільному обліку, окремі учні пропускають уроки без поважних причин, тому таких учнів слід тримати на постійному контролі, тісніше співпрацювати із комісією у справах неповнолітніх при сільській раді.
По сільській раді прописано 23 дітей шестирічного віку, які мають іти в 1 клас. Змінилися умови зарахування до 1 класу, з 01 вересня 2018 року діти 1 класу  навчаються за 12-річною програмою. До 05 червня на сайті школи виставлено наказ про зарахування учнів до 1 класу ( зараховано 24 учні). Старша школа у нас профільна (технологічний профіль навчання), школа працювала за 5-денним робочим тижнем. 7 учнів 11 класу закінчили навчання у Сінгурівському навчально- виробничому комбінаті.
Стосовно впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес.

На даному етапі розвитку суспільства громадськість потребує високоосвічених, ініціативних та енергійних, ділових і винахідливих молодих людей, здібних творчо реформувати наше суспільство, значно підвищити інтелектуальний потенціал країни, відновити духовну культуру. Випускники школи мають бути здатними до саморозвитку і безупинного самовдосконалення своєї  особистості.

На шляху до забезпечення цієї мети в минулому навчальному році школа продовжувала працювати над :
-         забезпеченням відповідної підготовки вчителів ( всі вчителі пройшли відповідну курсову підготовку згідно плану ), здатних  успішно втілювати в життя сучасні форми та методи навчання;
-         виконання завдань, спрямованих на самореалізацію особистості, здатної до саморозвитку та самовдосконалення.
-         впровадженням нового Державного стандарту початкової загальної освіти.
Науково-методична проблема школи – « Ефективність інновацій у навчально- виховному процесі». Підтема , над якою школа працювала у 2018-2019 навчальному році « Створення умов для формування національно свідомої особистості». Це питання розглядалося на педагогічній раді.  Окрім цього на педрадах розглядалися такі питання: « Прийоми активізації молодших школярів на уроках», « Нова українська школа. Учні 1 класу»,                             « Організація харчування учнів», « Система роботи педагогічного колективу з обдарованими учнями », « Робота з профілактики злочинності та правопорушень», « Ціннісне ставлення до сім`ї, родини, людей», « Оздоровлення учнів в літній період». Крім того, були проведені педради стосовно вибору підручників для учнів 2,6 та 11 класів ( протоколи педрад виставлені на сайті школи).
         Були проведені педагогічні читання на теми: « Соціально- психологічний клімат як ресурс якості освітнього середовища», « Управління процесом розвитку професіоналізму вчителя в умовах інноваційної діяльності навчального закладу».В школі працює 4 методичні об’єднання: вчителів початкових класів, суспільно – гуманітарного циклу, природничо – математичного циклу, класних керівників.
          Робота методичних об’єднань спрямована  також на реалізацію  науково – методичної проблеми. Вчителі початкових класів  ( кер. Мельниченко І.Ю.)працюють над проблемною темою «Засоби пізнавальної активності школярів». Протягом навчального року були розглянуті такі питання: «Актуалізація пізнавальної діяльності школярів», «Розвиток навичок читання як виду мовленнєвої діяльності», «Використання інноваційних технологій на уроках в початкових класах», «Мотивація пізнавальної діяльності на уроках», «Розвиток творчих здібностей молодших школярів».                                                                                    Вчителі суспільно – гуманітарного циклу  (Глібко Г.П.) працювали над проблемною темою «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках» . Протягом року розглядалися такі питання: «Застосування елементів гри та ігрових ситуацій на уроках», «Застосування дискусійних методів на уроках мови», «Розвиток мовленнєвих компетентностей на уроках англійської мови», «Формування критичного мислення на уроках історії», «Роль літератури як виду мистецтва у формуванні художніх смаків», «Елементи інтерактивного навчання на уроках мови та літератури».Вчителі природничо – математичного  циклу (Іщук В.А.) працювали над темою «Компетентісний підхід при вивченні предметів  природничо – математичного циклу»  .     Розглядалися такі питання: «Розвиток професійної компетентності методичної культури вчителя», «Особистісно орієнтований підхід  до процесу навчання математики  через елементи технології «створення ситуації успіху», «Розвиток критичного мислення на уроках фізики».
В школі працює методична рада. На засіданнях методичної ради розглядалися такі питання :  « Удосконалення уроку як засобу розвитку творчої особистості учня і вчителя», «Удосконалення навчально – виховного процесу на основі сучасних технологій», про  підготовку та проведення предметних тижнів, олімпіад, про атестацію вчителів, про заходи з управління самоосвітою вчителів,про організацію взаємовідвідування уроків, про підготовку до ЗНО та ДПА, огляд нормативних документів, новинок психолого – педагогічної літератури. Протягом року проводилося  відвідування та взаємовідвідування уроків.
Протягом року проводилося  відвідування та взаємовідвідування уроків. В лютому – березні проведено серію відкритих уроків вчителів , що атестувалися ( Ткачук С.В., Семенюк Н.Д., вихователь ЗДО « Берізка» Куликівська І.М.).
Щомісяця проводили огляд нормативних та директивних документів МОН  України, відділу освіти, обласного  управління, поповнювалася картотека передового педагогічного досвіду та передових технологій. В методичному кабінеті на стендах заздалегідь вивішуються питання педрад, педчитань, нарад при директору та заступнику, графік атестації та курсової перепідготовки, творчі звіти вчителів.
Були заплановані предметні тижні з усіх предметів. Однак  у цьому плані вчителям слід працювати краще : ретельніше готувати позакласні заходи, залучати до участі в них більшу кількість учнів, дотримуватися графіка запланованих заходів. Проведено психологічний семінар-практимум на тему: « Мистецтво щастя. Позитивна психотерапія».
В школі була організована виставка педагогічних ідей  з реалізації проблемної теми школи. Краща робота була представлена на районну виставку «Сучасна освіта Житомирщини - 2019», номінація « Інновації з базових дисциплін», це робота Костишиної С.П., яка  була відмічена Дипломом  І ступеня на районному рівні. В цьому напрямку нам потрібно попрацювати, бо в цьому навчальному році змінилися підходи та вимоги до оформлення робіт. Вчителі школи брали участь у всіх районних семінарах. Учні школи брали участь у шкільних та районних предметних олімпіадах, один учень брав участь в роботі МАН. В цьому навчальному році – одне призове місце з астрономії ( в минулому році - жодного призового місця в олімпіадах) та диплом учасника  МАН на рівні області. За результатами олімпіад ІІ рівня ми перемістилися з 20 місця на 12, проте в цьому плані нам слід працювати ще краще. Значно активніше в цьому році наші учні брали участь у конкурсах різних рівнів: 5 учнів брали участь у конкурсі  знавців української мови ім. П. Яцика, призових місць немає, в минулому році - 1, у Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Шевченка брали участь 2 учні, учениця 5 класу  Ткачук М. посіла ІІ призове місце, в минулому році участі не брали.  28  учнів брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Соняшник» (Глібко Г.П., Ткачук С.В., Гасин С.Ф., Новомлинець С.В., Гасин В.І.). Із них 2 учні отримали Дипломи переможця у початковій школі, усі інші отримали дипломи на шкільному рівні та сертифікати учасників. 23 учні – у конкурсі «Геліантус»,(Іщук В.А..), у природничому конкурсі « Колосок» осінній – 24 учні, « Колосок» весняний – 17 учнів, конкурсі з інформатики « Безпечний інтернет». 24 учні брали участь у математичному  конкурсі «Кенгуру»  (Мельниченко Т.А., Башинська Г.М., Новомлинець С.В., Гасин С.Ф.).  У фізичному конкурсі «Левеня» (Башинська Г.М.) брали участь 10 учнів. В цьому році учні не брали участі в історичному конкурсі «Лелека» та конкурсі з інформатики « Бобер» та жоден вчитель не брав участі у конкурсі «Учитель року», тому у наступному році на цю ланку роботи слід звертати більшу увагу. Учні нашої школи мають певні спортивні досягнення: 2 місце в змаганнях з легкої атлетики; 2 місце в районних змаганнях з шахів та 3 місце в обласних змаганнях з шахів, І місце в районних змаганнях з кульової стрільби. У районному огляді художньої самодіяльності у минулому році окремі номери були відмічені Грамотами відділу освіти ( І, ІІ та ІІІ місця). В цьому році результатів ще немає. Танцювальний колектив «Юність» неодноразово  був переможцем у конкурсах різних рівнів. Непогано виступили наші учні на районному конкурсі агітколективів « Земля – наш спільний дім», вони посіли 8 місце, в конкурсі ДЮП – 10 місце. Результати участі в різноманітних конкурсах від ЦДЮТ: « Осінні фантазії» - 2 місце; «Декоративний розмай» 2, 3 місця; у конкурсі фотоаматорів «Світ, в якому я живу», два третіх місця ; « Космічні фантазії» - 2 місце; « Чарівний пензлик» - два других місця; « Бісерний калейдоскоп» - 3 місце; в минулому році у військово – патріотичній грі « Сокіл» ( « Джура») 2 призових місця – І і ІІІ та подарунковий сертифікат на 1000 гривень, в цьому році з певних причин ми взяли участь тільки у заочному турі.
Всі учні 11 класу   брали участь в зовнішному незалежному оцінюванні з української мови(7 уч) , з математики(1 учень), історії України ( 7 учнів), біології ( 6 учнів).
 7   випускників 11 класу продовжать навчання в середніх спеціальних навчальних закладах та  в ПТУ.
На кінець навчального року із 162 учнів високого рівня досягли 11 учнів (6,7%).
В цьому навчальному році було організовано безкоштовне гаряче харчування для 71 учня  1-4 класів, двох дітей – сиріт та 5 дітей учасників бойових дій.  Для 1 учениці, що проживає в сусідньому селі, було організовано підвіз рейсовим автобусом.
    Значна робота проводилася з охорони дитинства :
-                            створено банк даних про учнів пільгових категорій;
-                            організовано гаряче харчування;
-                            зібрано інформацію про зайнятість учнів у позаурочний час; працевлаштування випускників школи;
-                            проведено бесіди з учнями по дотриманню  техніки безпеки;
-                            ведеться профілактична робота по попередженню різних захворювань, профілактика негативного ставлення до свого здоровя та поліпшення його;
-                            бесіди з учнями про вплив телепередач, спілкування з мережею Інтернет, мобільних  телефонів, шкідливих звичок на здоров'я ;
-                            особлива увага зверталася на подолання проявів булінгу, дане питання розглядалося на загальношкільних та класних батьківських зборах, при проведенні різних форм роботи з дітьми.
            В школі налагоджено роботу Ради профілактики правопорушень. На засіданнях розглядаються питання навчання, поведінки, відвідування школи окремими учнями, ведеться профілактична робота. Класними керівниками та класоводами контролюється відвідування учнями навчальних занять, проводяться бесіди з учнями та їхніми батьками.  Налагоджена робота з ВКМСД та сільською радою щодо ефективних методів впливу на батьків, які не забезпечують належного виховання своїм дітям.
У школі працюють гуртки: шкільні – стрілецький ( міткий стрілок і юний стрілок) – керівник Антонюк А.А.; вокальний ансамбль – керівник Гусар Г.Р.; позашкільний – танцювальний гурток « Юність» - керівник Дверник В.М.  Протягом першого семестру працював гурток спортивної боротьби « Айкідо» - керівник Петрик Р.В. Учні, які відвідують гуртки, займають призові місця, за що нагороджуються грамотами і  є окрасою всіх свят та вечорів, що проводяться в школі.
         Забезпечено роботу двох таборів: пришкільного оздоровчого табору ( 49 дітей) та мовного табору ( 15 дітей). 
За минулий навчальний рік було 5 випадків дитячого травматизму: 2 виробничого характеру та 3 – невиробничого, у цьому навчальному році – 2 випадки дитячого травматизму, обидва невиробничого характеру та 1 випадок дорослого травматизму, теж невиробничого характеру. Слід продовжувати роботу з  попередження травматизму серед учнів.
          У цьому навчальному році значна робота проводилася по зміцненню матеріальної бази школи.
За кошти відділу освіти ЖРДА було придбано для школи: фарбу на суму 10 837 грн, меблі для 1 класу – 25 534 грн, стінка – 6 403 грн., телевізор кольоровий – 9 190 грн, комп’ютерна техніка ( ноутбук, багатофункціональний пристрій, ламінатор) – 18 892 грн, миючі і чистячи засоби – 1 220 грн, ігровий і дидактичний матеріал – 17 643 грн.  на загальну суму – 89 719 грн.
За кошти депутата райради Гребенюка О.П. -  виділено кошти на виготовлення технічної документації  на земельну ділянку в сумі 15 000 грн.
Сільською радою проплачено проект на капітальний ремонт покрівлі школи в сумі 50 000 грн.
Народний депутат України В.Й. Развадовський подарував школі ігровий майданчик – 6 300 грн, лазерний пристрій – 4 500 грн, дошка класна - 3 210 грн,  художня дитяча література – 2 548 грн.
Компанія « Інфопульс» 2 канцелярські столи – 300 грн.
Фізкультурно – оздоровчий табір « Світанок» - дрова 25 м 3  на суму 1 250 грн.
На загальну суму – 83 108 грн.
 У подальшій роботі школа     буде працювати над вирішенням таких питань:
    -   продовжити роботу з впровадження реформи « Нова українська школа»;
-         належну увагу приділяти роботі з обдарованими учнями;
-         вчителям початкових класів ширше використовувати в роботі компютерні технології;
-         забезпечувати відвідування школи учнями шкільного віку;
-         розширювати мережу гуртків, факультативів, активізувати позакласну роботу з предметів;
-         постійно залучати учнів до участі в районних , обласних, всеукраїнських конкурсах;
-          забезпечити популяризацію здорового способу життя відповідно до Національної стратегії рухової активності;
-         постійно проводити профілактичну роботу серед учнів та батьків з попередження жорстокості та насильства;
-         залучати батьків до тісної співпраці  з педколективом та учнівським колективом школи;
-           укомплектувати по мірі можливості кабінети  сучасними технічними засобами навчання;
-         провести капітальний ремонт даху школи;
-         продовжувати роботу по заміні віконних блоків;
-         провести капітальний ремонт спортивної зали, бібліотеки, музею та актової зали;
-         Продовжувати роботу по зміцненню матеріальної бази навчальних кабінетів.





Звіт
директора Троянівської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів
за період з 13 червня 2017 року по 08 червня 2018 року.

Одними із функціональних обов`язків директора школи є забезпечення обов`язковості загальної середньої освіти. Школа несе відповідальність за дітей від 6 до 18 років. Всі діти шкільного віку були охоплені навчанням. Учнів, які зовсім не відвідували школу не було.
Протягом навчального року окремі учні пропускали уроки без поважних причин, це,  Бродовський В. уч. 11 класу, Губернаторов О, уч.7 класу. Приємно відмітити, що 5 учнів 11 класу та 15 учнів 9 класу закінчили школу. Проте, потрібно на особливому контролі тримати дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах (6 сімей в яких 8 дітей – учні школи) та дітей, що стоять на внутрішкільному обліку(2 дитини). З такими сім`ями і дітьми працювала служба у справах дітей,  соціальний педагог та вчителі школи.
 На обліку в кримінальній поліції у нас немає жодного учня . 2 учні стоїть на внутрішньошкільному обліку, окремі учні пропускають уроки без поважних причин, тому таких учнів слід тримати на постійному контролі, тісніше співпрацювати із комісією у справах неповнолітніх при сільській раді.
По сільській раді прописано 18 дітей шестирічок, які мають іти в 1 клас. Змінилися умови зарахування до 1 класу. З 01 вересня 2018 року діти 1 класу будуть навчатися за 12-річною програмою. До 1 червня на сайт школи виставлено наказ про зарахування учнів до 1 класу ( зараховано 15 учнів). Старша школа у нас профільна (технологічний профіль навчання), школа працювала за 5-денним робочим тижнем. 5 учнів 11 класу закінчили навчання у Сінгурівському виробничому комбінаті.
Стосовно впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес.

На даному етапі розвитку суспільства громадськість потребує високоосвічених, ініціативних та енергійних, ділових і винахідливих молодих людей, здібних творчо реформувати наше суспільство, значно підвищити інтелектуальний потенціал країни, відновити духовну культуру. Випускники школи мають бути здатними до саморозвитку і безупинного самовдосконалення своєї  особистості.

На шляху до забезпечення цієї мети в минулому навчальному році школа продовжувала працювати над :
-         забезпеченням відповідної підготовки вчителів ( всі вчителі пройшли відповідну курсову підготовку згідно плану ), здатних  успішно втілювати в життя особистісно орієнтовану технологію навчання;
-         виконання завдань, спрямованих на самореалізацію особистості, здатної до саморозвитку та самовдосконалення.
-         впровадженням нового Державного стандарту початкової загальної освіти.
Науково-методична проблема школи – « Ефективність інновацій у навчально- виховному процесі». Підтема , над якою школа працювала у 2017-2018 навчальному році «Мотивація до навчання – шлях до самореалізації особистості учня». Це питання розглядалося на педагогічній раді.  Окрім цього на педрадах розглядалися такі питання: « Розвиток образного і логічного мислення учнів початкових класів»,                       « Інноваційні педагогічні технології в навчальному процесі», « Система роботи педагогічного колективу з обдарованими учнями », « Робота з профілактики злочинності та правопорушень», « Ціннісне ставлення до суспільства і держави», « Оздоровлення учнів в літній період». Крім того, були проведені педради стосовно вибору підручників для учнів 1,5 та 10 класів ( протоколи педрад виставлені на сайт школи).
         Були проведені педагогічні читання на теми: « Соціально- психологічний клімат як ресурс якості освітнього середовища», « Управління процесом розвитку професіоналізму вчителя в умовах інноваційної діяльності навчального закладу».В школі працює 4 методичні об’єднання: вчителів початкових класів, суспільно – гуманітарного циклу, природничо – математичного циклу, класних керівників.
          Робота методичних об’єднань спрямована  також на реалізацію  науково – методичної проблеми. Вчителі початкових класів  ( кер. Мельниченко І.Ю.)працюють над проблемною темою «Засоби пізнавальної активності школярів». Протягом навчального року були розглянуті такі питання: «Актуалізація пізнавальної діяльності школярів», «Розвиток навичок читання як виду мовленнєвої діяльності», «Використання інноваційних технологій на уроках в початкових класах», «Мотивація пізнавальної діяльності на уроках», «Розвиток творчих здібностей молодших школярів».                                                                                    Вчителі суспільно – гуманітарного циклу  (Глібко Г.П.) працювали над проблемною темою «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках» . Протягом року розглядалися такі питання: «Застосування елементів гри та ігрових ситуацій на уроках», «Застосування дискусійних методів на уроках мови», «Розвиток мовленнєвих компетентностей на уроках англійської мови», «Формування критичного мислення на уроках історії», «Роль літератури як виду мистецтва у формуванні художніх смаків», «Елементи інтерактивного навчання на уроках мови та літератури».Вчителі природничо – математичного  циклу (Іщук В.А.) працювали над темою «Компетентісний підхід при вивченні предметів  природничо – математичного циклу»  .     Розглядалися такі питання: «Розвиток професійної компетентності методичної культури вчителя», «Особистісно орієнтований підхід  до процесу навчання математики  через елементи технології «створення ситуації успіху», «Розвиток критичного мислення на уроках фізики».
В школі працює методична рада.На засіданнях методичної ради розглядалися такі питання : «Удосконалення навчально – виховного процесу на основі сучасних технологій»,  «Використання на уроках інтерактивних методів навчання», про  підготовку та проведення предметних тижнів, олімпіад, про атестацію вчителів, про заходи з управління самоосвітою вчителів,про організацію взаємовідвідування уроків, про підготовку до ЗНО та ДПА, огляд нормативних документів, новинок психолого – педагогічної літератури. Протягом року проводилося  відвідування та взаємовідвідування уроків.
Протягом року проводилося  відвідування та взаємовідвідування уроків. В лютому – березні проведено серію відкритих уроків вчителів , що атестувалися ( Бевзо Т,В., Новомлинець С.В., Марцун В.Д., Гребенюк В.Б.).
Щомісяця проводили огляд нормативних та директивних документів МОН  України, відділу освіти, обласного  управління, поповнювалася картотека передового педагогічного досвіду та передових технологій. В методичному кабінеті на стендах заздалегідь вивішуються питання педрад, педчитань, нарад при директору та заступнику, графік атестації та курсової перепідготовки, творчі звіти вчителів.
Були заплановані предметні тижні з усіх предметів. Однак  у цьому плані вчителям слід працювати краще : ретельніше готувати позакласні заходи, залучати до участі в них більшу кількість учнів, дотримуватися графіка запланованих заходів.
Проведено психологічний семінар-практимум на тему: « Попередження та корекція девіантної та агресивної поведінки в учнівському середовищі».
В школі була організована виставка педагогічних ідей  по реалізації проблемної теми школи. Кращі роботи були представлені на районну виставку «Сучасна освіта Житомирщини - 2018»: номінація « Інновації з базових дисциплін»–  Новомлинець С.В., Костишина С.П., Гребенюк В.Б., номінація « Здоров`язбережуючі технології» - Бевзо Т.В.. Робота Костишиної С.П.  була відмічена Дипломом ІІІ ступеня управління освіти та І ступеня на районному рівні, робота Гребенюк В.Б.- дипломом ІІІ ступеня на районному рівні. .Вчителі школи брали участь у всіх районних семінарах .Учні школи брали участь у шкільних та районних предметних олімпіадах, один учень брав участь в роботі МАН. В цьому навчальному році – жодного призового місця в олімпіадах та диплом учасника  МАН на рівні області. Отже в цьому плані нам слід працювати краще. Значно активніше в цьому році наші учні брали участь у конкурсах різних рівнів: 3 учнів брали участь у конкурсі  знавців мови ім. П.Яцика, учень 5 класу Лісовський Б. має ІІ призове місце.  57  учнів брали участь у всеукраїнському конкурсі «Соняшник» (Глібко Г.П., Ткачук С.В., Гасин С.Ф., Новомлинець С.В., Мельниченко І.Ю.). Із них Миколаєнко М., учень 6 класу, отримав диплом на регіональному рівні, усі інші отримали дипломи на шкільному рівні та сертифікати учасників. 49 учнів – у конкурсі «Геліантус»,(Іщук В.А..). В цьому році учні не брали участь в історичному конкурсі «Лелека» та конкурсі з інформатики « Бобер». 36 учнів брали участь у математичному  конкурсі «Кенгуру»  (Мельниченко Т.А., Пруднікова О.М., Башинська Г.М. Мельниченко І.Ю., Гасин В.І., Гасин С.Ф.).  У фізичному конкурсі «Левеня» (Башинська Г.М.) брали участь 12 учнів. В районному конкурсі читців творів В. Нестайка -  ІІ місце учень 2 класу Карапунарли О.Однак у цьому році жоден вчитель не брав участі у конкурсі «Учитель року», тому у наступному році на цю ланку роботи слід звертати більшу увагу.Учні нашої школи мають великі спортивні досягнення: перше місце в змаганнях з легкої атлетики;  3 місце у змаганнях з волейболу ( дівчата), І та ІІІ місця зі стрільби . У районному огляді художньої самодіяльності окремі номери були відмічені Грамотами відділу освіти. ( І, ІІ та ІІІ місця). Танцювальний колектив «Юність» неодноразово  був переможцем у конкурсах різних рівнів. Непогано виступили наші учні на районному конкурсі «Молодь обирає здоров'я» , вони посіли 6 місце, в конкурсі ДЮП – 9 місце, В ЮІР - 6 місце. 3 учнів – у конкурсі фотоаматорів «Світ, в якому я живу», із них 2 призових місця ; троє учнів брало участь у конкурсі «Паперовий світ» ( 2 призових місця ІІ і ІІІ),  у районному конкурсі «Декоративний розмай» 2 місце;  в конкурсі « Подарунок воїну» - 1 місце, « Нове освітнє середовище» - 3 місце, « Зимова казка» - 3 місце, у військово – патріотичній грі « Сокіл» ( « Джура») 2 призових місця – І і ІІІ та подарунковий сертифікат на 1000 гривень.
Всі учні 11 класу   брали участь в зовнішному незалежному оцінюванні з української мови(5 уч) , з математики(5 учнів), біології ( 3 учні), фізики ( 1 учень), географії ( 1 учень).
 5   випускників 11 класу продовжать навчання в середніх спеціальних навчальних закладах та  в ПТУ.
На кінець навчального року із 163 учнів високого рівня досягли 16 учнів (9,8%).
В цьому навчальному році було організовано безкоштовне гаряче харчування для 71 учнів  1-4 класів, двох дітей – сиріт та 1 дитини учасника бойових дій  .  Для 3 учнів, що проживають в сусідніх селах, було організовано підвіз рейсовим автобусом.
    Значна робота проводилася по охороні дитинства :
-         створено банк даних про учнів пільгових категорій;
-         організовано гаряче харчування;
-         зібрано інформацію про зайнятість учнів у позаурочний час; працевлаштування випускників школи;
-         проведено бесіди з учнями по дотриманню  техніки безпеки;
-         ведеться профілактична робота по попередженню різних захворювань, профілактика негативного ставлення до свого здоровя та поліпшення його;
-         бесіди з учнями про вплив телепередач, спілкування з мережею Інтернет, мобільних  телефонів на здоров'я .
            В школі налагоджено роботу Ради профілактики правопорушень. На засіданнях розглядаються питання навчання, поведінка, відвідування окремих учнів, ведеться профілактична робота. Класними керівниками та класоводами контролюється відвідування учнями уроків, проводяться бесіди з учнями та їх батьками.  Налагоджена робота з ВКМСД та сільською радою щодо ефективних методів впливу на батьків, які не забезпечують належного виховання своїм дітям.
У школі працюють гуртки: шкільні – стрілецький ( міткий стрілок і юний стрілок) – керівник Антонюк А.А.; вокальний ансамбль – керівник Гусар Г.Р.; позашкільний – танцювальний гурток « Юність» - керівник Дверник В.М. та з квітня місяця позашкільний гурток з « Айкідо». Учні ,які відвідують гуртки, займають призові місця, за що нагороджуються грамотами і  є прикрасою всіх свят та вечорів, що проводяться в школі.

         Забезпечено роботу двох таборів: пришкільного оздоровчого табору ( 49 дітей) та мовного табору ( 15 дітей).  1 учень пройшов оздоровлення у санаторії  м. Одеси.
За цей навчальний рік є 5 випадків дитячого травматизму: 2 виробничого характеру та 3 – невиробничого. Звернути особливу увагу на попередження травматизму серед учнів.
 У цьому навчальному році значна робота проводилася по зміцненню матеріальної бази школи.
За кошти відділу освіти ЖРДА було придбано для школи: фарбу на суму 9 796 грн, Холодильник « Веко» - 19 800 грн., встановлено 12 металопластикових вікон в початкових класах – 64285 грн.;
За кошти депутата райради Гребенюка О.П. -  дошки шкільні 6 шт. – 14 196 грн., стіл тенісний – 3 680 грн., м`ячі 5 шт. – 880 грн., проектор « АСЕР» - 31 200 грн., акустична система -  4 200 грн., виділено кошти на виготовлення технічної документації на приміщення школи і на земельну ділянку в сумі 30 000 грн.
Сільською радою проплачено проект на капітальний ремонт покрівлі школи в сумі 50 000 грн.
Депутат обласної ради Ходак І. О. придбав для школи будівельні матеріали на суму 14 278 грн.
ПСП « Троянівське» прдбало для школи електропилку на суму 3 100 грн.
Народний депутат України В.Й. Развадовський подарував школі лазерний принтер на суму 2 700 грн.
Депутат районної ради Котвицький придбав для школи палатку та м`ячі на суму 1000 грн.
Житель с. Троянова Шеремет М.В. подарував школі 5 м3 дров на суму 250 грн. 
 У подальшій роботі школа     буде працювати над вирішенням таких питань:
 - включитися у впровадження реформи « Нова українська школа»;
-         належну увагу приділяти роботі з обдарованими дітьми;
-         вчителям початкових класів ширше використовувати в роботі компютерні технології;
-         забезпечити відвідування школи учнями шкільного віку;
-         розширювати мережу гуртків, факультативів, активізувати позакласну роботу з предметів;
-         залучати учнів до участі в районних , обласних, всеукраїнських конкурсах
-         приділяти належну увагу роботі з дітьми з особливими потребами;
-          забезпечити популяризацію здорового способу життя відповідно до Національної стратегії рухової активності;
-         активізувати роботу шкільного парламенту, підняти роль учнівського самоврядування;
-         залучати батьків до тісної співпраці  з педколективом та учнівським колективом школи;
-           укомплектувати по мірі можливості кабінети  сучасними технічними засобами навчання;
-         провести капітальний ремонт даху школи;
-         продовжувати роботу по заміні віконних блоків;
-         провести капітальний ремонт спортивної зали та бібліотеки;
-         Продовжувати роботу по зміцненню матеріальної бази навчальних кабінетів.


  Увага !!! Ми перейшли на новий сайт http://troianiv-zosh.zt.sch.in.ua/